گزارش شب یلدای منظرین سال 1396

شب یلدا شد و میلاد خوش ایزد مهر

زایش نور از این ظلمت تاریک سپهر

مراسم شب یلدای منظرین در تاریخ 29 آذرماه 1396 توسط کمیته ­ای به سرپرستی دکتر مهربانی­ گلزار و جمعی از دانشجویان ارشد منظر دانشگاه ­های تهران، شهید بهشتی، مدرس، رجایی، قزوین، تهران جنوب و خاتم برگزار شد. کمیته یلدا در مرحله اول با تشکیل گروهی مجازی به جذب و شناخت اعضا توسط اساتید پرداخت و پس از آن با قرار حضوری در محل کافه آوانسن، مسئولیت و وظایف هرگروه در راستای نظم بخشیدن به مراسم مشخص و معرفی گردید. وظایف گروه­ها با توجه به نوع عملکرد در سه مرحله قبل، حین و بعد از مراسم تقسیم شدند.
طبق نظر اساتید و کمیته، مراسم از ساعت 6 تا 9 شب در سالن نگارخانه دانشگاه تهران به صورت کوکتیل (ایستاده و صرف خوراکی­ها به صورت سلف سرویس) جهت صمیمیت و آشنایی بیشتر بین دانشجویان دانشگاه­های مختلف و اساتید صورت پذیرفت. در بدو ورود از میهمانان با اهدا نمادهایی دست ساز به شکل انار که توسط برخی از دانشجویان حاضر ساخته شده بود، پذیرایی شد. پس از خوش ­آمدگویی توسط جناب دکتر منصوری و دکترمهربانی­ گلزار در ابتدای مراسم، نقاله خوانی، ساز و آواز سنتی توسط جمعی از دانشجویان و مسابقه ­ای مهیج از برنامه­ های اصلی شب یلدای منظرین بودند.
همزمان با اجرای برنامه­ ها، پذیرایی از حضار از طریق میزهای چیده شده از میوه، شیرینی و چای و نسکافه انجام شد. در آخر نیز مهمانان توسط کاکتوس ­های اهدایی به صرف شام در سلف سرویس هنرهای زیبا راهنمایی شدند. پس از صرف شام و گرفتن عکس­های یادگاری حدود ساعت 9 شب مراسم اتمام یافت و تنها خاطره­ای جمعی از شبی به یاد ماندنی دز ذهن تک تک افراد به جا ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *