اخذ مجوز تاسیس از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

به همت ده نفر از اساتید معماری منظر دانشگاه‌های ایران، انجمن علمی معماری منظر تأسیس شد. وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مجوز ۱۳۹۱/۱۱/۲۹ خود با درخواست هیئت مؤسس برای تأسیس انجن علمی معماری منظر موافقت کرد. در بخشی از اساسنامه پیشنهادات هیئت مؤسس آمده است:
به‌ منظور گسترش، پیشبرد و ارتقای علمی معماری منظر و توسعه کیفی نیروهای متخصص و بهبود بخشیدن به امور آموزشی و پژوهشی در حوزه معماری منظر، انجمن علمی معماری منظر تشکیل می‌شود.
مهمترین اقدامات انجمن به قرار ذیل اعلام شده است:

  1. ایجاد ارتباط علمی، فنی، تحقیقاتی، آموزشی و تبادل نظر بین محققان، متخصصان داخلی و بین‌المللی و سایر کارشناسانی که در حوزه معماری منظر فعالیت می‌کنند.
  2. انجام تحقیقات علمی و فرهنگی در سطح ملی و بین‌المللی با محققان و متخصصانی که به گونه‌ای با علم و هنر معماری منظر سر و کار دارند.
  3. همکاری با نهادهای اجرایی، علمی و پژوهشی در زمینه ارزیابی و بازنگری و اجرای طرح‌ها و برنامه‌های مربوط به امور آموزش و پژوهش در زمینه علمی موضوع فعالیت انجمن.
  4. ترغیب و تشویق پژوهشگران و تجلیل از محققان و استادان ممتاز.
  5. ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی و فنی با توجه به شیوه‌های نوین آموزش و پژوهش در قالب سفرهای پژوهشی، مشاوره آموزشی، برگزاری همایش‌ها و نمایشگاه و انجام سایر فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی.
  6. برگزاری گردهمایی‌های علمی در سطح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی.
  7. انتشار کتب و نشریات علمی در سطح ملی و بین‌المللی.

مراحل آتی تأسیس انجمن، براساس مقررات وزارت علوم عبارت است از :

  • آگهی دعوت از علاقمندان عضویت در انجمن و ثبت نام از ایشان
  • برگزاری مجمع عمومی و انتخاب هیئت مدیره انجمن
  • آغاز رسمی فعالیت‌های علمی انجمن

parvaneh anjoman elmiبا توجه به گستره روزافزون متخصصان و علاقمندان منظر در سطح جامعه و توسعه این علم در سطح جهان و ارتباط‌های قوی اساتید و مراکز علمی ایرانی با دنیای توسعه‌یافته انتظار می‌رود انجمن علمی معماری منظر در مدت کوتاه بتواند کارنامه درخشانی در تحقق اهداف خود بدست آورد. چنین باد.

انجمن علمی معماری منظر ایران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *