اخذ مجوز تاسیس از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

به همت ده نفر از اساتید معماری منظر دانشگاه‌های ایران، انجمن علمی معماری منظر تأسیس شد. وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مجوز 1391/11/29 خود با درخواست هیئت مؤسس برای تأسیس انجن علمی معماری منظر موافقت کرد. در بخشی از اساسنامه پیشنهادات هیئت مؤسس آمده است:
به‌ منظور گسترش، پيشبرد و ارتقاي علمي معماری منظر و توسعه كيفي نيروهاي متخصص و بهبود بخشيدن به امور آموزشي و پژوهشي در حوزه معماری منظر، انجمن علمی معماری منظر تشکیل می‌شود.
مهمترین اقدامات انجمن به قرار ذیل اعلام شده است:

  1. ایجاد ارتباط علمی، فنی، تحقیقاتی، آموزشی و تبادل نظر بین محققان، متخصصان داخلی و بین‌المللی و سایر کارشناسانی که در حوزه معماری منظر فعالیت می‌کنند.
  2. انجام تحقيقات علمي و فرهنگي در سطح ملي و بين‌المللي با محققان و متخصصاني كه به گونه‌ای با علم و هنر معماری منظر سر و كار دارند.
  3. همكاري با نهادهاي اجرايي، علمي و پژوهشي در زمينه ارزيابي و بازنگري و اجراي طرح‌ها و برنامه‌هاي مربوط به امور آموزش و پژوهش در زمينه علمي موضوع فعاليت انجمن.
  4. ترغيب و تشويق پژوهشگران و تجليل از محققان و استادان ممتاز.
  5. ارائه خدمات آموزشي و پژوهشي و فني با توجه به شیوه‌های نوین آموزش و پژوهش در قالب سفرهای پژوهشی، مشاوره آموزشی، برگزاری همایش‌ها و نمایشگاه و انجام سایر فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی.
  6. برگزاري گردهمايي‌هاي علمي در سطح ملي، منطقه‌اي و بين‌المللي.
  7. انتشار كتب و نشريات علمي در سطح ملی و بین‌المللی.

مراحل آتی تأسیس انجمن، براساس مقررات وزارت علوم عبارت است از :

  • آگهی دعوت از علاقمندان عضویت در انجمن و ثبت نام از ایشان
  • برگزاری مجمع عمومی و انتخاب هیئت مدیرة انجمن
  • آغاز رسمی فعالیت‌های علمی انجمن

parvaneh anjoman elmiبا توجه به گسترة روزافزون متخصصان و علاقمندان منظر در سطح جامعه و توسعة این علم در سطح جهان و ارتباط‌های قوی اساتید و مراکز علمی ایرانی با دنیای توسعه‌یافته انتظار می‌رود انجمن علمی معماری منظر در مدت کوتاه بتواند کارنامة درخشانی در تحقق اهداف خود بدست آورد. چنین باد.

انجمن علمی معماری منظر ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *